Dziś jest wtorek, 15.10.2019, imieniny Jadwigi, Teresy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Finansowy » Aktualności » Informacja JEREMIE_3 AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO S.A. W KONINIE

Informacja JEREMIE_3 AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO S.A. W KONINIE

 Informacja JEREMIE_3 AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO S.A. W KONINIE

Z przyjemnością informujemy, że od 13 lipca br. można składać wnioski o pożyczkę w ramach Inicjatywy JEREMIE!

Dnia 9 lipca br. Prezes Zarządu ARR S.A. w Koninie Krzysztof Gubański podpisał trzecią już umowę operacyjną z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) na realizację przez Agencję projektu JEREMIE_3. Szczegółowe informacje dotyczące podpisania umowy znajdują się na stronie www.arrkonin.org.pl oraz www.jeremie.com.pl.

Dla przypomnienia, Inicjatywa JEREMIE (ang. Joint European Resources for Micro-to-Medium Enterprises) to program Unii Europejskiej, którego inicjatorem jest Komisja Europejska. JEREMIE jest atrakcyjną formą wsparcia finansowego, oferowanego mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, również podmiotom rozpoczynającym działalność gospodarczą – tzw. start-up’om. Celem inicjatywy jest pomoc przede wszystkim tym firmom, które rozpoczynają działalność gospodarczą, nie posiadają historii kredytowej lub zabezpieczeń o wystarczającej wartości.

Zaletą tego programu jest to, że odchodzi od tradycyjnego dotacyjnego modelu wsparcia przedsiębiorstw na rzecz uruchomienia odnawialnych instrumentów finansowych, takich jak niskooprocentowane pożyczki i poręczenia kredytów. Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie jest jedyną instytucją w subregionie konińskim wdrażającą Inicjatywę JEREMIE. W ramach kolejnego projektu JEREMIE_3 przedsiębiorcy mają do wykorzystania kwotę ponad 5 mln zł w okresie niespełna 6 m-cy.

Z uwagi, na krótki okres realizacji projektu (do końca grudnia 2015r.) oraz połowę mniejszy budżet niż w poprzednim projekcie (ponad 5 mln zł) zachęcamy już dziś do zapoznania się z procedurą aplikacji o środki z Pożyczki JEREMIE_3.

Wszystkie niezbędne do pobrania dokumenty znajdują się na stronie jeremie.arrkonin.org.pl

Nasi eksperci pomogą potencjalnym Pożyczkobiorcom w sporządzeniu kompletnej dokumentacji projektowej.

Zachęcamy również do obejrzenia filmu promującego Inicjatywę JEREMIE w subregionie konińskim

http://epoznan.pl/news-news-59263-JEREMIE_-_fundusze_na_rozwoj_Twojej_firmy

Krzysztof Gubański

Prezes Zarządu

Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie


Pozostałe aktualności